2011. júl 22.

Alonso a Red Bullok előtt végzett az első szabadedzésen

Egyelőre úgy tűnik, hogy a Ferrari átmentette remek formáját a Nürburgringre is, és a legjobb időt autózó Fernando Alonso több mint három tizedmásodperccel volt gyorsabb az őt követő Mark Webbernél és Sebastian Vettelnél, míg a spanyol csapattársa, Felipe Massa a negyedik helyen zárt, a McLarenek pedig csak ezután következtek.

Hűvös és borongós időben kezdődött a Német Nagydíj pénteki gyakorlása, aminek kezdetén ugyan a többség jónéhány próbakör megtett, de az első mért időre várni kellett majd húsz percet. Az első név a listán Nick Heidfeld volt, aki egy 1:38-as körrel nyitotta a sort, majd tíz perc múlva már Lewis Hamilton 1:32-vel vette át a vezetést, és ekkorra már mezőny fele munkához látott. Lewis a Pirelli új továbbfejlesztett lágy abroncsaival kezdett, amit ma külön tesztelhetnek a csapatok, de ezt a keveréket csak a későbbiekben használják majd élesben is.

A tesztpilóták közül Nico Hülkenberg most is autóba ülhetett a Force Indiánál Paul di Resta helyén, illetve a Hispania leváltott versenyzője, Narain Karthikeyan is körözhetett egy kicsit, de nem az új szerzemény, Daniele Ricciardo helyett, hanem olasz kollégájának, Vitantonio Liuzzinak a kocsijával. Így érdekes volt látni (nem kizárt, hogy a csapat is erre volt kíváncsi) az ausztrál újonc, vagy az ő kedvéért lecserélt Karthikeyan „házi versenyét”, amiből végül a rutinosabb indiai jött ki győztesen.

Egy óra elteltével már csak egyedül Jerome D’ Ambrosio hiányzott a tabelláról, az élen pedig Sebastian Vettel, Lewis Hamilton és Mark Webber trió sorakozott.
Szinte minden csapat a tesztgumikkal körözött, kivéve a Ferrari versenyzőit, akik pedig a közepes keverékeken a leintés előtt fél órával a negyedik illetve a kilencedik helyen álltak. Hamarosan azonban Alonsóék is lágy gumikra váltottak, és ezzel a spanyol rögtön felugrott Vettel mögé a második helyre, a következő körben pedig mér a legjobb időt (1:32.037) autózta, míg csapattársa, Felipe Massa pedig a két Red Bullt követte a negyedik helyen.
Hamilton és Button páros a Red Bullok és a Ferrarik után foglalt helyet, míg a két Mercedes ekkor egy hetedik és kilencedik legjobb idővel büszkélkedhetett.

A mezőnyből elsőként Alonso autózta meg az 1.32 alatti időt, közben pedig Webber ugrotta át fiatal csapattársát, Schumi pedig egy rövid időre felzárkózott Rosberg mögé a nyolcadik helyre. A force indiás honfitársak azonban szintén formában voltak, és előbb Hülkenberg, majd Adrian Sutil is jobb időt futott a hétszeres bajnoknál.
A leintésig mindössze annyi változott, hogy Alonso tovább javított idején, és végül 1:31.894-es körével az első szabadedzés legjobbja lett.

A középmezőnyben túl nagy meglepetések nem voltak, hacsak nem a szintén otthoni pályán köröző Heidfeld gyengécske szereplése, aki a Renault-val csak a 15. helyre elegendő időt futott, míg csapattársa, Vitalij Petrov a 11. lett.
Az utolsó helyeket azonban kivételesen nem a Hispania, hanem a Virgin versenyzői bérelték ki, Timo Glock és D'Ambrosio sorrendben

Néhány kisebb csúszkáláson kívül nem történt komoly probléma a pályán, de például a nürburgringi ötszörös futamgyőztes, a hazai közönség egyik sztárja, Michael Schumacher is kilátogatott egyszer a sóderágyba a Dunlop kanyarnál, és miközben visszaevickélt a pályára, még arra is maradt ideje, hogy integessen rajongóinak.