2014. már 27.

F1 Adatok, Statisztikák a Maláj Nagydíj előtt

Két hét szünet után ezen a hétvégén Malajziában folytatódik a 2014-es Formula-1-es világbajnokság. A sepangi versenypálya F1-es történelméből a széria hivatalos oldala összegyűjtött egy csokorra való fontos adatot a statisztikák szerelmeseinek. Az összeállításból többek között kiderül, mely versenyzők, csapatok és motorgyártók voltak eddig a legsikeresebbek, mikor volt a leghosszabb és a legrövidebb futam Sepangban, vagy éppen ki tudott a legrosszabb rajthelyről Maláj Nagydíjat nyerni.

Első nagydíj: 1999, Kuala Lumpur – győztes: Eddie Irvine, Ferrari

Eddigi Maláj Nagydíjak száma: 15 (mind Kuala Lumpurban)

Biztonsági autós versenyek száma: 4

Leghosszabb verseny: 2012 - 2:44:51.812

Legrövidebb verseny: 2009 - 55:30.622

Legutóbbi pole pozíció: Sebastian Vettel, Red Bull-Renault – 1:49.674

Tavalyi dobogós helyezettek: 1. Sebastian Vettel (Red Bull), 2. Mark Webber (Red Bull), 3. Lewis Hamilton (Mercedes)

Legtöbb rajt – a jelenlegi mezőnyből: 14 - Jenson Button; 12 - Fernando Alonso; 11 - Kimi Räikkönen, Felipe Massa; 8 - Nico Rosberg; 7 - Lewis Hamilton

Legtöbb győzelem – versenyzők: 3 - Michael Schumacher, Fernando Alonso, Sebastian Vettel; 2 - Kimi Räikkönen; 1 - Eddie Irvine, Ralf Schumacher, Giancarlo Fisichella, Jenson Button

Legtöbb győzelem – csapatok: 6 - Ferrari; 3 - Red Bull; 2 - Renault, McLaren; 1 - Williams, Brawn

Legtöbb győzelem – motorgyártók: 6 - Ferrari; 5 - Renault; 3 - Mercedes; 1 –BMW

Legtöbb pole – versenyzők: 5 - Michael Schumacher; 2 - Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Felipe Massa; 1 - Giancarlo Fisichella, Jenson Button, Lewis Hamilton, Mark Webber

Legtöbb pole – csapatok: 7 - Ferrari; 3 - Red Bull, Renault; 1 - Brawn, McLaren

Legtöbb pole - motorgyártók: 7 - Ferrari; 6 - Renault; 2 – Mercedes

Legtöbb győzelem pole-ból rajtolva a Maláj Nagydíjak történelmében: 8 (53,3%)

A legrosszabb rajtpozícióból elért győzelem: 8. hely - Fernando Alonso, 2012

Legtöbb élen töltött kör – a jelenlegi mezőnyből: 169 - Fernando Alonso; 129 - Sebastian Vettel; 75 - Kimi Räikkönen; 18 - Jenson Button; 16 - Felipe Massa, Nico Rosberg; 15 - Lewis Hamilton; 4 - Sergio Pérez

Legtöbb dobogós helyezés – a jelenlegi mezőnyből: 5 - Fernando Alonso; 4 - Jenson Button; 3 - Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton; 1 - Nico Rosberg, Sergio Pérez

Maláj versenyzők a Formula-1-ben: 1 - Alex Yoong, Minardi (2001-2002)