2014. ápr 08.

F1 Rosberg dominált a bahreini teszt első napján

A Mercedes zárt az élen a Bahreini Nagydíj utáni kétnapos kollektív teszt első napján. Nico Rosberg nem csak a leggyorsabb, de 121 körével a nap legszorgalmasabb pilótája volt. A német pilóta mögött Nico Hülkenberg és Fernando Alonso zárt a top3-ban.

rosberg - bahrein teszt.JPG

Az idén bevezetésre kerülő új tesztszabályok a szezon közben 4x2 nap kollektív tesztlehetőséget biztosítanak a csapatok számára, melyek minden esetben egy-egy nagydíj hétvége utáni kedden és szerdán kerülnek megrendezésre. Az első helyszín Bahrein ( továbbiak: Barcelona, Silverstone, Abu-Dzabi), ahol nem csak jelenlegi versenyzők, de tesztpilóták is pályára gurulhatnak.

Az élen a Mercedes német versenyzője, Nico Rosberg zárt, szombati pole-t érő kvalifikációs idejéhez képest két és fél másodperccel lemaradva. A 11 résztvevő közül egyedül Rosberg futott 1:36 alatti időt, és nem mellesleg 121 kört tesztelt csapatának.

A Force Indiánál Nico Hülkenberg kapta meg az autót, és négytizedes lemaradásban a második legjobb időt autózta.

Nem mercedes motoros autók közül a Ferrari volt a leggyorsabb, Fernando Alonso irányításával. A csapatfőnök, Stefano Domenicali a halovány bahreini futamot követően elmondta, fontos tesztnapok várnak rájuk, most a spanyol elsősorban az autó egyensúlyán dolgozott csapatával, és összesen 67 kört tett meg a szahíri aszfaltcsíkon.

A negyedik helyen a mclarenes Kevin Magnussen végzett, és Rosbergen kívül ő volt az egyetlen, aki száz kör felett teljesítette a programot. Ezzel szemben az ötödik helyen záró williamses Valtteri Bottas mindössze 28 kör erejéig hajtott pályára, de a csapat szerint programjuk sikeres volt.

A címvédő alakulatnál Daniel Ricciardo vezetett, és 1:38.326-os ideje egy hetedik helyre volt elegendő.

A Saubernél egy fiatal tehetség, Szergej Szirotkin szuperlicencéért hajtott, amihez legalább egy versenytávra volt szüksége. A nap végére összesen 75 kört sikerült megtennie, vagyis a feladatot sikeresen teljesíteni tudta, mellesleg a nyolcadik leggyorsabb kört futotta meg.

A Caterhamnél is tesztpilóta vezetett, Robin Frijns feladata a Pirelli gumik tesztelése volt, ugyanis a szabályok előírják, hogy a szezonközi tesztek nyolc napjából egyet mindenkinek a gumik tesztelésére kell fordítania. A Caterham ezt a napot választotta. Frijns délelőtt 63 kört teljesített, délután azonban már nem tudott pályára hajtani hidraulikai meghibásodás miatt. Ezzel együtt is a lotusos Pastor Maldonado és a toro rossós Danyiil Kvjat előtt végzett. A Lotus kálváriája tovább folytatódott, hiszen venezuelai versenyzőjük motor problémák miatt mindössze 16 kört tudott megtenni a nap folyamán.