2014. nov 07.

F1 A második edzés is Rosberg elsőségével zárult Interlagosban

Nico Rosberg a brazil nagydíj pénteki napján mindkét szabadedzésen bezsbelete az első helyet, közvetlenül csapattársa, Lewis Hamilton előtt. Délután a Mercedesek mögött Kimi Räikkönen Ferrarija volt a leggyorsabb, miközben Fernando Alonso autója kigyulladt.

nico rosberg - interlagos.JPG

Közel 30 fokos melegben, továbbra is napsütéses időben folytatták a munkát Interlagosban a csapatok. A délelőtt többnyire a garázsban várakozó Esteban Gutiérrez nyitotta meg a sort egy 1:18-as körrel, majd nem sokkal ezután, még mielőtt a „nagyok” belelendültek volna, rövid időre megszakították az edzést Jean-Eric Vergne pályán leálló Toros Rossója miatt.

Az incidens után az élmenők is megkezdték a munkát, és az első harmad végén nem nagy meglepetésre Hamilton és Rosberg duója foglalta el az első két helyet, őket pedig Daniel Ricciardo Red Bullja követte. Ekkor már csak a force indiás Sergio Péreznek nem volt mért köre. A mexikói versenyző autóját az első szabadedzésen Daniel Juncadella vezette, és alaposan össze is törte. A szerelők délutánra nem tudták orvosolni a károkat, így Pérez kénytelen volt teljes egészében kihagyni a pénteki napot.

Az edzés további részében kerültek elő a lágy Pirellik, melyekkel Rosberg átvette a vezetést, és 1:12.123-as köre a közepes abroncsokon futott idejéhez képest egy másodperccel volt gyorsabb. Hamilton két tizeddel maradt el márkatársától, míg a harmadik helyre Räikkönen zárkózott fel, két és fél tizeddel megelőzve Ricciardót.

alonso - ferrari -.JPGA Williamsek az ötödik-hatodik helyet foglalták el Bottas és Massa sorrendben, majd következett Alonso, akinek a második félóra leteltével véget is ért a gyakorlás. A spanyol füstölgő Ferrarija miatt újra előkerült a piros zászló, és a hosszú etapokra végül nagyjából mindössze negyed óra jutott.

Ahogy az lenni szokott, a második edzés végén a köridők már nem javultak, így bár Alonso programja korábban ért véget, így is maradt a hetedik helyen, a top10 utolsó hármasa pedig Kvjat, Vettel és Magnussen volt.

Csúszkálásokból egyébként ezúttal sem volt hiány, de végül mindenki megúszta károk nélkül. Ezzel együtt az edzés harmadik megszakítására sem kellett sokat várni, ugyanis alig, hogy Alonso autóját elszállították, Gutiérrez Sauberje is megállt, ráadásul ugyan ott, ahol a Ferrari. Végül a versenyzőknek csak néhány percük maradt folytatni a hosszú etapokat.

A Mercedes egyébként nem csak a leggyorsabb, de a legszorgalmasabb csapat is volt a mezőnyben. Rosberg és hamilton 36-36 kört tett meg a délutáni gyakorlás során. Ennél többet (37 kör) csak Romain Grosjean autózott.

A második szabadedzés végeredménye:

Versenyző                 Csapat                           Köridő          Hátrány   Kör