2015. ápr 17.

F1 Räikkönen vezetésével a Ferrarik nyitottak az élen Bahreinben

A Bahreini Nagydíj első szabadedzésén Kimi Räikkönen volt a leggyorsabb, mögötte csapattársa, Sebastian Vettel, valamint a mezőny másik finn versenyzője, Valtteri Bottas zárt. A Mercedesek csak a mezőny második felében foglaltak helyet, de szemmel láthatóan nem is törekedtek gyorsabb körökre.

37 fokos hőségben és az elmúlt napok homok viharainak köszönhetően rendkívül poros - homokos - pályán kezdődött meg a Bahreini Nagydíj hétvégéje. Az installációs körökben rögtön történt egy kis incidens, mégpedig Jenson Buttonnal, aki megpördült az 1-es kanyarban, és autóját a pályabíróknak kellett letolni. A brit bajnok ezt követően már nem tudta folytatni programját, és a 90 perces edzést mért kör nélkül zárta.

Button megforgása után az edzést ugyan nem szakították meg, ettől függetlenül a többség nem nagyon kapkodott. Kivéve a két mercedeses pilótát, akik elsőként iratkoztak fel a tabellára, igaz pár kör után ők is visszatértek csapatukhoz. 20 perc elteltével - Button kivételével - azért már mindenki megfutotta első gyorsköreit.

Félidőnél a két Ferrari vezette a sort, a két versenyző közül pedig Kimi Räikkönen 1:38.917-es idővel állt az élen. Sebastian Vettel majd három tizeddel követte, majd Valtteri Bottas Williamse és Danyiil Kvjat Red Bullja következett. A Mercedes pilótái közül csak Nico Rosberg volt benn a top10-ben. Vettelnek jó ideig nem volt lehetősége javítani, ugyanis még az edzés első harmadában lelassult alatta az autó, így visszagurult a boxba, és sokáig ott is maradt. Az utolsó 15 percre térhetett csak vissza, és végül a tabella második helyéig ugrott fel.

A koszos pályán persze a csúszkálások sem maradtak el. A 10-es kanyar több autót - köztük a Williamseket, a Force Indiákat és Alonso McLarenjét- is megtréfált, és 14-es kanyarnál bukótérbe látogatott például lotusos Pastor Maldonado, akinek szülinapos csapattársa, Romain Grosjean egyelőre pihenőn van, helyette az idén már másodjára lehetőséget kapó Jolyon Palmer ülhetett autóba az első szabadedzésen.

A második félóra végén a top6-ban már 1:38-as köridők sorakoztak, a sorrendje pedig ekkor Verstappen, Alonso, Kvjat, Pérez, Maldonado és Räikkönen volt. A folytatásban a pálya lassú javulásával nyilván a köridők is folyamatosan változtak, a Mercedesek azonban továbbra sem villantottak. A csapat jelezte is, hogy versenyzőiket nem várják az élre, ugyanis nem kaptak friss szett gumikat a "hajrára".

Közben az élen tovább változott a sorrend. Még a harmadik félóra elején Daniel Ricciardo Red Bullja állt az élre 1:38.455-tel, végül az ausztrál egészen az ötödik helyig csúszott vissza, miután Bottas, Sainz és a két Ferrari is beelőzte.
A leintéskor Räikkönen 1:37.827-es köre volt a legjobb, sőt a finn egyedüliként ment be 1:38 alá a Pirelli friss szett közepes abroncsain. Mögötte Vettel két tizeddel maradt el, Bottas pedig már bő fél másodperccel. A Mercedesek ezúttal csak a 15-16- helyen zártak.