2015. máj 21.

F1 Hamilton volt a leggyorsabb az első edzésen Monacóban

Lewis Hamilton elsőségével zárult a Monacói Nagydíj első szabadedzése, mögötte két Renault motoros autó végzett, az újonc Max Verstappennel és a red bullos Daniel Ricciardóval a volánnál. Az utóbbi két monacói futam győztese, Nico Rosberg csak a kilencedik lett, a Ferrariknak pedig egy negyedik és egy nyolcadik hely jutott...

hamilton_monaco.JPG

Eső után, azaz még nedves aszfalton kezdődött a monacói versenyhétvége első szabadedzése, így az első körök tapogatózással teltek, a Pirelli intermediate abroncsain. Nico Rosberg azonban nem volt elég óvatos, és már a gyakorlás elején falnak koccant, ami miatt vissza kellett térnie csapatához egy átvizsgálásra. Közben előkerültek a slickek, és az első félóra után Lewis Hamilton 1:21.622-vel bérelte az első helyet. Mögötte Kimi Räikkönen hat tizedes lemaradásban volt, a harmadik helyen álló Ricciardo pedig közel másfél másodperces hátrányban.

A McLarennél ERS probléma miatt Jenson Button ismét a garázsban kezdett, és végül csak az utolsó 30 percben csatlakozhatott társaihoz.

A hibázó Rosberg az edzés második harmadának elején folytatni tudta programját, és hamar felzárkózott csapattársa mögé, aki ekkor már 1:19.196-os idővel állt az első helyen. Rosberg majd hat tizeddel maradt el ettől a köridőtől.

A tréning második felében pályaviszonyok javulása miatt a köridők is tovább javultak, végül Hamilton 1:18.750-es köre lett a legjobb, míg márkatársa egészen a kilencedik helyig csúszott vissza, egy másodperces hátrányban az első helytől. A címvédő mögé az utolsó pillanatokban két Renault motoros autót vezető pilóta zárkózott fel a toro rossós Max Verstappen és a red bullos Daniel Ricciardo személyében. A Ferrarinál Sebastian Vettel negyedik helye volt a legjobb, Räikkönen pedig csak a nyolcadik lett.

Kettőjük között Carlos Sainz, Pastor Maldonado és Danyiil Kvjat foglalt helyet. Felipe Massa 10. lett, a két McLaren előtt.

A szűk utcai pályán többször is forgalomba került egy-egy versenyző, és persze a csúszkálásokból sem volt hiány. Vettel például egy alkalommal éppen csak el tudta kerülni a falat, Ricciardo is megcsúsztatta párszor a Red Bullt, és Valtteri Bottas is megforgott egyszer. A finn egyébként a sereghajtók között zárta az első edzést, és csapatának a fékekre panaszkodott.