2015. aug 12.

F1 Lewis Hamilton álomcsapata

A nyári szünetben a Formula-1 hivatalos weboldala egy olyan sorozatot indított, melyben a széria szereplői összeállítják saját F1-es álomcsapatukat, két versenyzővel, egy csapatfőnökkel és persze egy versenyautóval. Most Lewis Hamilton került sorra.

Pole pozíciók száma: 65

Az elképesztően tehetséges, karizmatikus, és kíméletlen versenyzéséről elhíresült Ayrton Senna sokak szerint minden idők legjobb Formula-1-es versenyzője volt. Hazájában, Brazíliában mai napig bálványként tisztelik, és köztudottan Hamilton példaképe is, így nem meglepő a választás.

Juan Manuel Fangio

Aktív évei: 1950-1951, 1953-1958

Világbajnok: 1951, 1954, 1955, 1956, 1957

Győzelmek száma: 24

Dobogós helyezések száma: 35

Pole pozíciók száma: 29

Senna mellé még egy dél-amerikai legendát, a Formula-1 első évtizedének sztárját, az ötszörös világbajnok Juan Manuel Fangiót választotta képzelt csapatába Hamilton.  Az argentin bajnok hét teljes szezon alatt öt alkalommal szerezte meg a vb trófeát, és kétszer lett második. Tehetségével és bátorságával évtizedek múltán is sok versenyző példaképe.

Bernie Ecclestone

A Formula-1 nagyurától nem áll távol a csapatvezetői poszt, hiszen a ’70-es, ’80-as években a Brabham istállót irányította, és ezalatt az idő alatt Nelson Piquet-vel két egyéni világbajnoki címet szerzett (1981, 1983).

McLaren-Honda MP4 / 4

A versenyautó választás sem meglepő, hiszen a Steve Nichols és Gordon Murray által megalkotott MP4 / 4 Sennával és Alain Prosttal az F1 történelmének egyik legsikeresebb konstrukciója volt. 1988-ban a 16 nagydíjból 15-öt nyertek vele, ezen kívül további tíz dobogós eredményt számlál, és 15 pole pozíciót.

hamilton_alomcsapata.JPG

A sorozat első szereplője Bernie Ecclestone volt, ő egykori versenyzőjét, a széria történelmének egyetlen posztumusz világbajnokát, Jochen Rindtet, valamint Fernando Alonsót választotta saját álomcsapatába, Flavio Briattore csapatvezetésével és egy Brabham BT49-es versenyautóval, mellyel Nelson Piquet 1981-ben bajnok lett.