2015. okt 30.

F1 Rosberg a Red Bullok előtt a 2. szabadedzésen Mexikóban

Nico Rosberg végzett az élen a Mexikói Nagydíj második szabadedzésén, Lewis Hamiltont pedig mindkét Red Bull megelőzte. A Ferrari ezúttal a harmadik leggyorsabb csapat volt.

rosberg_-.JPG

Délutánra az új pálya valamelyest felgumizódott az első szabadedzéshez képest, ám akkor minden csúszkálást megúsztak komolyabb törés nélkül a versenyzők, most azonban már az edzés kezdete utáni percekben piros zászlóval kellett megszakítani a gyakorlást. Az első edzés legjobbja, Max Verstappen a 16-os kanyarnál megforgott, majd falnak ment. Ekkor hét versenyzőnek volt mért köre, Kimi Räikkönen 1:25.820-as idejével az élen.

Pár perc szünet után újra megtelt a pálya, és a Ferrari finn bajnoka hamarosan a top10 végén találta magát előző idejével. Megszülettek az 1:24-es körök is, a 20. perc környékén pedig egy újabb baleset történt. Valtteri Bottas autójának fara kitört a célegyenes végén, és a Williams végigszántotta a védőpalánkot, ami egy első szárnyba került. A csúszkálásokból ezúttal sem volt hiány, több baleset viszont nem történt.

Az első félóra végén Hamilton 1:24. 016-os köre volt az élen, majd Kvjat és Vettel következett, Rosberg pedig a negyedik volt, bő hat tizeddel elmaradva márkatársától.

Az edzés második harmadának elején már lágy gumikon elsőként Nico Hülkenberg ment be 1:24 alá, de az opciós Pirelliken ennél bőven jobb idők születtek ezután. A két Mercedes 1:21-gyel adta fel a leckét, közülük Rosberg 1:21.531-es köre volt a legjobb. Hamilton négy tizeddel maradt el, mögöttük a két Ferrari pedig nyolc tizeddel. Közben csendesen eleredt az eső, de sokáig nem okozott különösebb fejfájást.

A Red Bullok opciós abroncsokon viszonylag későn csatlakoztak a mezőnyhöz, viszont rögtön szétválasztották egymástól a Mercedes párosát. Danyiil Kvjat felugrott Rosberg mögé a másodiknak, a harmadik hely pedig Ricciardóé lett. Félórával a leintés előtt a Mercedesek, a Red Bullok és a Ferrarik mögött Bottas, Alonso, Massa és Hülkenberg sorrend alakult ki a top10-ben.

Nagyjából félidőnél megkezdődtek a hosszú etapok, illetve Jenson Button csak ekkor tudott kihajtani a garázsból.

Pár perces piros zászlós szünet a harmadik félórát is megszakította, Romain Grosjean pályán leálló Lotusa miatt. Közben a csendes eső miatt folyamatosan nedvesedett az aszfalt, és az utolsó percekre felkerültek a köztes abroncsok, a köridők pedig már nem javultak.