2016. ápr 16.

F1 Vettel az élen, a Mercedes idő nélkül zárta az esős harmadik edzést

Sebastian Vettel végzett az élen az esős harmadik szabadedzésen, mögötte Valtteri Bottas és Sergio Pérez kapott helyet a top3-ban, míg a Mercedesek – többekkel együtt – mért kör nélkül zárták az egyórás programot.

sebastian_vettel_kina.JPG

A pénteki napnál hűvösebb időben, ráadásul szakadó esőben kezdődött a Kínai Nagydíj utolsó szabadedzése, és a nap további részére, azaz a kvalifikációra is csapadékos időjárási feltételeket jósol a meteorológia.

Pénteken Kimi Räikkönen volt a leggyorsabb, és a Mercedes versenyzői is elismerően nyilatkoztak a Ferrari tempójáról. Nico Rosberg és Lewis Hamilton is úgy gondolja, a maranellóiak párosa valódi veszélyt jelent ezen a hétvégén, a győzelemért vívott csatában.

Nagyjából húsz perc kellett ahhoz, hogy a mezőny elkezdjen mozgolódni a pályán, az első mért kör pedig csak a második „félidő” elején született meg. Ekkora az eső intenzitása már alábbhagyott, de az esőgumikra még szükség volt.

Räikkönen 2:00.812-vel nyitotta a sort, őt követték a Williamsek, majd Kevin Magnussen Renault-ja. Negyed órával a leintés előtt szinte mindenki járt már a pályán, mért köre viszont csak a mezőny felének volt. A sauberes Marcus Ericsson műszaki hiba miatt végig a garázsból követhette végig az eseményeket, végül azért az edzés végén egy kör erejéig kihajthatott.

Az edzés utolsó harmadában már több autón is a köztes Pirellik kaptak szerepet, így valamelyest javultak a köridők is. Végül Sebastian Vettel 1:57.351-es köre lett a legjobb, mögötte hét tizedes lemaradásban Valtteri Bottas lett a második, bő egy másodperces hátrányban pedig Sergio Pérez Force Indiája végzett harmadikként. Räikkönen egészen a 12. helyig csúszott vissza, mögötte még Felipe Massának és Rio Haryantónak volt mért köre, nyolcan azonban idő nélkül maradtak, köztük a Mercedesek, Red Bullok és a McLarenek is.

A pénteki defekt-sorozat után a Renault-nál újabb hasonló incidens történt Jolyon Palmer autójának jobb hátsó kerekén, de ezúttal sem a Pirelli abroncsa, és nem is törmelék volt hunyó, hanem valószínűleg a kocsi valamelyik eleme.

Harmadik szabadedzés végeredménye:

Versenyző             Csapat                        Köridő          Hátrány   Kör