2017. ápr 14.

F1 Pénteken Vettel volt az úr Bahreinben

Pénteken mindkét szabadedzésen Sebastian Vettel volt a leggyorsabb, ezzel együtt a Ferrarinak nem volt tökéletes napja. A Mercedesek csak délután futottak komolyabb időket, és a Red Bull is közel került a két top csapathoz…

vettel_bahrein.JPG

Az első szabadedzésen lágy Pirellken Sebastian Vettel futotta meg a legjobb köridőt (1:32.697) megelőzve a két red bullos versenyzőt, Daniel Ricciardót és Max Verstappent. Közben Vettel csapattársa, Kimi Räikkönen a tabella másik végén zárt, miután a hetedik körben füstölő autóval félreállt a pályán. A finnek motorproblémája volt, de délután már újra autóba ülhetett.

“Nem hagyományos motorproblémánk volt, hanem az elektromos turbó irányító egysége hibásodott meg"- árulta el később Räikkönen.

A Mercedes most nem villantott, bár az edzés korai szakaszában – még közepes abroncsokon – ők voltak az élen, majd később inkább a hosszabb etapokra és adatgyűjtésre fókuszáltak. Lewis amilton csak a 10. lett, Valtteri Bottas pedig 14.

A Red Bullok mögött négy mercedes motoros autó sorakozott fel. Ezt a sort a force indiás Sergio Pérez nyitotta, majd a két Williams következett.  Az ötödik legjobb időt futó Felipe Massa autójában ugyanakkor az edzés végén meghibásodott a fék, ami miatt ki is csúszott, de végül vissza tudott térni a bokszba. Pérez csapattársa, Esteban Ocon hetedik lett.

A McLaren délelőttje sem volt sima, és bár Fernando Alonso 8. lett, de mindössze 14 kört teljesített, Stoffel Vandoorne ERS hiba miatt pedig még annyit se.  A top10-be még Romain Grosjean fért be, Hamilton elé.

Délután, a második tréningen már a szuperlágy abroncsok is felkerültek az autókra, és ezekkel is a Ferrari német bajnoka lett a leggyorsabb, 1:31.31-es körével. Igaz, rövid időre alatta is megállt az autó, de nagy probléma nem lehetett, bő 10 perc után ő legalább folytatni tudta a munkát, nem úgy, mint finn kollégája délelőtt.

„Nem tudom, mi volt a probléma, egyszer csak minden elsötétült. Szerencsére vissza tudtunk jönni, és biztosan helyre tudják majd hozni, de még nem tudjuk, hogy mi is történt pontosan. Ezek az autók manapság nagyon sok technológiát tartalmaznak, egy csomó szoftverrel, és szerintem ezen a területen lehetett valami gond”- ecsetelte Vettel a hirtelen leállását délután.

Vettel mögött Bottas és Ricciardo végzett a legjobb háromban, majd Räikkönennel és Hamiltonnal folytatódott a sor. A brit bajnok friss szuperlágy gumis köre nem sikerült túl jól, ugyanis feltartották, végül közel három tizedet kapott Vetteltől. Összességében úgy véli, jelenleg a Ferrari a leggyorsabb autó a mezőnyben.

"Nagyon szoros a helyzet, de a Ferrari gyorsabb tudott lenni. Úgy tűnik, hogy a versenytempójuk pár tizeddel jobb, szóval remek csatára számítok szombaton és vasárnap is. Keményen fogunk dolgozni azon, hogy lezárjuk a különbséget."

Hamilton után Hülkenberg és Massa következett, Verstappen pedig ezúttal csak nyolcadik lett, mert Bottas autójáról leszakadó T-szárnyon áthajtott, és megsérült autójának padlólemeze.

A legkevesebb kört a mclarenes Vandorne és a toro rossós Carlos Sainz teljesítette délután – mindketten műszaki hiba miatt időztek a bokszban.