Még a tavalyi szezonban indított útnak egy különleges sorozatot a széria hivatalos weboldala, melyben a versenyzőktől megtudhatjuk, mik a legfontosabb dolgok életük egyes területein, legyen szó versenyzésről, versenypályáról, vagy magánéletről és a mindennapokról. Ezúttal a négyszeres világbajnok, Sebastian Vettel került sorra.

vettel_2015_1.JPG

Még a tavalyi szezonban indított útnak egy különleges sorozatot a széria hivatalos weboldala, melyben a versenyzőktől megtudhatjuk, mik a legfontosabb dolgok életük egyes területein, legyen szó versenyzésről, versenypályáról, vagy magánéletről és a mindennapokról. Ezúttal a hatodik F1-es szezonjára készülő Sergio Pérez került sorra.

sergio_perez_1.JPG

Toto Wolff megelégelte a nosztalgiázást – Montezemolo védelmébe vette Alonsót – A Renault sosem használta ki a Red Bull kínálta lehetőségeket – Sokaknak necces a 21 futamos versenynaptár

f1_2015.JPG

A hagyományoknak megfelelően a 2015-ös Formula-1-es idény végén is megjelent a  SZÁGULDÓ CIRKUSZ 2015-2016 F1 évkönyv.

Kimi jövőre fenomenális lesz - Sokkal kevesebb előzés volt idén - Amiért megromlott a Hamilton és édesapja közötti kapcsolat - A Mercedes szerint lehetetlen teljesíteni a 21 futamos szezont

vettel_raikkonen.JPG

Az immár háromszoros világbajnok, Lewis Hamilton a Formula-1-es csapatfőnökök szavazata alapján is az év legjobbja lett az Autosport évenként összeállított top10-es listáján. A brit márkatársa és idei legnagyobb riválisa, Nico Rosberg harmadik helyet fogalja el a listán, míg a képzeletbeli dobogó második fokára Sebastian Vettel állhatott fel. Az újonc, Max Verstappen az előkelő negyedik helyen végzett.

hamilton_2015.JPG

Csütörtökön késő este a Renault hivatalosan is megerősítette, hogy a Lotus felvásárlásával jövőre gyári alakulatként tér vissza a királykategóriába.

renault.JPG

Az FIA döntött a 2016-os versenynaptárról - Így változnak a gumiszabályok jövőre - A Toro Rosso megkaphatja a Ferrari idei motorját - Ezért esett vissza a Williams teljesítménye - Rosberg túl sokat panaszkodik

abu-dzabi_1.JPG

A vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjjal véget ért a 2015-ös szezon. Ha valaki esetleg izgalmas hajrában bízott, annak csalódia kellett, hiszen a papírforma mellett viszonylag csendes versenyt láthattunk, bár ezt nem mindegyik versenyző mondhatja el idei utolsó küzdelméről...

2015_versenyzok.JPG

Nico Rosberg pole-ból rajtolva mindvégig uralta a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjat, és idei hatodik-, F1-es pályafutásának 13. futamgyőzelmét ünnepelhette. Lewis Hamilton egyszer sem jelentett komoly veszélyt márkatársára, így meg kellett elégednie egy második hellyel. A dobogó harmadik fokán Kimi Räikkönen ünnepelhetett, Sebastian Vettel pedig egy elrontott kvalifikáció után a negyedik helyig zárkózott fel.

roberg_abudzabi.JPG

Bár az időmérő első két szakaszában Lewis Hamilton volt előnyben, végül a hajrában Nico Rosberg nyerte a házon belüli időmérős csatát, így zsinórban hatodik rajtelsőségét könyvelhette el. Harmadik helyről Kimi Räikkönen vághat neki az Abu-Dzabi Nagydíjnak, miközben csapattársa, Sebastian Vettel egy baki miatt csak a mezőny hátsó részéből várhatja a szezon utolsó megmérettetését.

abu-dzabi.JPG

Az évadzáró Abu-Dzabi Nagydíj csütörtöki sajtótájékoztatóján hat versenyző, közülük három világbajnok, Lewis Hamilton, Kimi Räikkönen és Fernando Alonso, illetve a Lotustól búcsúzó Romain Grosjean is értékelte idei szezonját.

Az F1 történelmének hetedik Abu-Dzabi Nagydíjával zárul a 2015-es világbajnokság, melynek ugyan bajnoki tétje már nincs, de talán egy jó versennyel búcsúznak a csapatok és versenyzőik az idei szezontól. Az eddigi abu-dzabi versenyek momentumaiból, statisztikáiból összegyűjtöttünk néhány érdekességet...

abu-dzabi_2.JPG

Vettelt is meglepte Verstappen debütáló idénye – Megköttetett a Lotus-Renault üzlet – Maldonado újabb kritikusa – Hamiltonnak már nem kell megerőltetnie magát – Néhány ponttal tenné szebbé felejthető szezonját a McLaren

verstappen.JPG

Hamilton leszólta a Ferrari két bajnokát - Hivatalos 2016-os tesztidőpontok - Vettel elég önfejű volt, amikor megérkezett a Ferrarihoz - Engedjék össze Hamilton és Rosbeget a szezonzárón - A Ferrari jövőre legyőzné a Mercedest, Räikkönen kicsit szkeptikus

ferrari_2015_1.JPG

Senna és Prost csatáira emlékeztet a Mercedes házon belüli küzdelme - Maldonado már bosszantó - A Honda biztosan nem tud motort adni a Red Bullnak - Nem kell olyan sok pilótacsere - A Ferrari valóban közelíti a Mercedes teljesítményét

hamilton_-rosberg_interlagos.JPG

Az austini összecsapás keményítette meg Rosberget – a Force India történelmet írt – Vettel rekordot döntött a Ferrarinál – Briattore nem akarja meglátogatni Schumachert – Több előzés, jobb gumik kellenek az F1-be

A Brazil Nagydíj ezúttal nem hozott körömrágós izgalmakat – Nico Rosberg a pole-ból rajtolva idei ötödik futamgyőzelmét szerezte meg, csapattársa, Lewis Hamilton előtt. Hamilton egyszer sem került komoly támadási pozícióba, így minimum még egy évet várnia kell első interlagosi diadalára. A Ferrarik nem tudtak beleszólni a Mercedesek küzdelmébe, egy csendes futam után Sebastian Vettel állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

rosberg_5.JPG

Nico Rossberg zsinórban ötödik rajtelsőségét szerezte meg az interlagosi időmérőn, miután egy hajszállal legyőzte csapattársát, Lewis Hamiltont. A harmadik hely Sebastian Vettelé lett, és bár Valtteri Bottasnak sikerült beékelődnie a két Ferrari közé, de büntetése miatt a két vörös autó rajtolhat a második sorból.

A harmadik szabadedzésen is a két Mercedes meccselt egymással, ezúttal Lewis Hamilton egy tizeddel gyorsabb volt csapattársánál, Nico Rosbergnél. Mögöttük a két Ferrari végzett jócskán lemaradva, az ötödik hely pedig Valtteri Bottasé lett.

Az első szabadedzésen Lewis Hamilton, a másodikon Nico Rosberg vert fél másodpercet a csapattársra a Brazil Nagydíj pénteki napján. Harmadik helyen mindkétszer Sebastian Vettel végzett, mögötte pedig Daniel Ricciardo és Kimi Räikkönen osztozott a negyedik-ötödik helyen.

rosberg_interlagos.JPG

Hamilton első interlagosi győzelmére hajt - A Force India hétvégén bebiztosítaná ötödik helyét a bajnokságban - A Ferrari továbbra is kész motort adni a Red Bullnak - Lauda sajnálja Rosberget

hamilton_6.JPG

Susie Wolff feladta F1-es álmait - A szezonzáró után tesztelnek a csapatok - A Renault már megkezdte a munkát Enstone-ban - A Red Bullnak jövre biztosan nem lesz versenyképes motorja

susie_wolff.JPG

Hamilton összeesküvés elmélete – Hat hét börtönt kapott a szingapúri betolakodó – Sergio Pérez és a felejthetetlen Mexikói Nagydíj – A németek miért nem rajonganak úgy az F1-ért

mercedes_mexiko.JPG

A mexikói visszatérés katasztrofálisan sikerült a Ferrari számára, hiszen idén első alkalommal nullázott az olasz gárda, miután Kimi Räikkönen egy koccanást követően a pálya szélén végezte, Sebastian Vettelt pedig egy hiba miatt a gumifal fogta meg. Mindkét bajnok rendkívül csalódottan értékelte a szerencsétlen hétvégét.