2015. nov 14.

F1 Rosberg ismét erősebb volt az időmérőn

Nico Rossberg zsinórban ötödik rajtelsőségét szerezte meg az interlagosi időmérőn, miután egy hajszállal legyőzte csapattársát, Lewis Hamiltont. A harmadik hely Sebastian Vettelé lett, és bár Valtteri Bottasnak sikerült beékelődnie a két Ferrari közé, de büntetése miatt a két vörös autó rajtolhat a második sorból.

A Bazil Nagydíj mindhárom szabadedzésén dominált a Mercedes két versenyzője, így ez alapján mindössze az volt a kérdés, hogy Nico Rosberg vagy Lewis Hamilton szerzi meg a rajtelsőséget.

Az első etapban köridők és sorrend tekintetében nem történt nagy meglepetés, sőt talán az is megszokott látvány mostanság, hogy egy McLaren a pálya mellett parkol. Fernando Alonso autójának 11. Honda motorja pénteken elfüstölt, és most sem volt szerencsésebb a spanyol, aki még mért kört sem tudott teljesíteni, mert egyszerűen elment az erő az autóból. Miután kiszállt, nem sietett vissza, helyet foglalt az egyik versenybíró székén, és élvezte a napsütést.

fernando_alonso_1.JPG

Már a Q1-ben előkerültek az opciós gumik, amikkel végül Hamilton 1:11.682-es köre lett a legjobb. Csapattársa mindössze egy hajszállal maradt el, az őket követő Kimi Räikkönen és Sebastian Vettel már fél másodperccel. Hazai pályán két brazil, Felipe Nasr és Felipe Massa a 13-14- helyen nem volt biztonságban, ráadásul a sauberes feltartotta honfitársát, akinek a bukótérbe kellett menekülnie, hogy elkerülje. Ezzel Massának tönkre is ment a gyorsköre, Nasr pedig valószínűleg büntetésre számíthat. Végül Massa 10. helyen jutott tovább, a Marussia és a McLaren versenyzői mellett pedig Pastor Maldonado búcsúzott.

A Q2 elején Hamilton erősen bekezdett, fél másodperccel verte német márkatárást, és 1:11.665-ös körével az élre állt. Közben a McLaren kieső bajnokai a brazil dobogón szórakoztatták magukat és a közönséget.

alonso_button_interlagos.JPG

A Ferrarik sokáig vártak, valószínűleg a forgalom miatt, és amikor Hamiltonék már a boxban pihentek, Vettelnek sikerült beékelődnie a Mercedesek közé, míg a negyedik hely Räikkönené lett. Mögöttük Bottas, Hülkenberg és Kvjat trió sorakozott fel, az utolsó három továbbjutó helyen pedig Verstappen, Ricciardo és Massa zárt.

Romain Grosjean egy megpörgésnek köszönhetően csak 15. lett, rajta kívül még Felipe Nasr, Carlos Sainz, Sergio Pérez és Marcus Ericsson búcsúzott.

Az időmérő utolsó 12 percében ismét a Mercedesek hajtottak ki először, közülük is Rosberg, aki rögtön egy 1:11.461-es kört villantott. Hamilton 88 ezreddel maradt csak el mögötte, a harmadik helyre felugró Vettel már több mint hat tizeddel. Első próbálkozásra Bottas legyőzte Räikkönent, mögöttük pedig Ricciardo, Massa, Hülkenberg és Kvjat sorrend alakult ki. A sorból csak Verstappen hiányzott, aki az utolsó percekre hagyta gyorskörét.

A hajrában mindenki friss opciós gumikon gurult ki a lehető legtökéletesebb kör reményében, ez végül Rosbergnek nagyon összejött, és mindhárom szektorban a legjobb időt autózva, majd két tizedet javított addigi legjobbján. Hamilton szintén gyorsabb volt, de 78 ezreddel végül kikapott. Vettel fél másodperces hátrányban megtartotta harmadik helyét. Bottas is maradt a Ferrari finn bajnoka előtt, bár ő a rajtrácson hátrébb kerül büntetés miatt. A rajtsorrend egyébként több helyen is változni fog büntetések miatt.

A top10 második felében Hülkenberg, Kvjat, Massa, Ricciardo és Verstappen sorrend alakult ki.