2015. ápr 17.

F1 Rosberg volt a pénteki nap legjobbja Bahreinben

Mercedes elsőségével zárult a Bahreini Nagydíj pénteki napja, miután a keményebb gumikon Lewis Hamilton, majd az opciós abroncsokon végül Nico Rosberg bizonyult a mezőny legjobbjának. A Ferrariknak csak a harmadik-negyedik hely jutott, Sebastian Vettel pedig még egy ütközésbe is keveredett...

Lemenő Nap fényénél, pár fokkal enyhébb időben, és valamivel kedvezőbb pályaviszonyok között, azaz letisztultabb aszfalton folytatódott a Bahreini Nagydíj pénteki programja. Az első edzésen a két Ferrari volt a leggyorsabb, míg a Mercedesek csak a 15-16. helyen zártak, ennek oka mindössze az volt, hogy a poros aszfalton (és mert az időmérő és a futam úgyis este lesz) nagyon nem erőltették a gyorsabb köröket, és az edzés második felére már friss szett gumikat sem kaptak pilótáik. De nem csak a Mercedes spórolt, hanem például a Sauber is.

A legkevesebb kört egyébként Jenson Button McLarenje teljesítette. A brit egy műszaki hiba miatt már az installációs körön megpördült, és a csapat még a második tréningen elején is dolgozott a kocsin. Button végül nem sokat késett, viszont nem is jutott túl messzire, mert három kör után megállt alatta az autó. Később ugyan visszatérhetett, de így is mindössze 15 kört tett meg a 90 perc alatt, ami végül az utolsó előtti helyre lett elég.

A délelőtti "lazázás" után a Mercedes ezúttal nem adta oda az első helyet - Lewis Hamilton a közepes gumikon volt a leggyorsabb, majd később a lágy Pirelliken csapattársa, Nico Rosberg vette át az uralmat. Rosberg 1:34.674-gyel zárt az élen, mögötte Hamilton kicsivel több mint egy tizedes hátrányban lett a második.

A Ferrariknak most "csak" a harmadik-negyedik hely jutott, a negyedik legjobb köridőt megfutó Sebastian Vettel ráadásul egy balesetbe is keveredett. Az utolsó negyedórában éppen egy kerékcsere után tért vissza a pályára, amikor - elmondása szerint - egy fékhiba miatt nem tudott eléggé lassítani az érkező Sergio Pérez előtt. Ez utóbbi lett Vettel áldozata, és a koccanást többek között a Ferrari elsőszárnya is bánta. Vettel lassan visszagurult szerelőihez, miközben piros zászlóval megszakították a gyakorlást. A felügyelők a leintés után vizsgálják az esetet, illetve Hamilton és Räikkönen is vizsgálat alá került nem megfelelő boxutca elhagyás miatt.

A Mercedesek és Ferrarik mögött a williamses Valtteri Bottas sorakozott fel, csapattársa, miközben Felipe Massa a 10. legjobb időt autózta. Rosberghez képest egy másodpercen belül végzett még Daniel Ricciardo és Pastor Maldonado, míg a nyolcadik-kilencedik helyet Felipe Nasr és Danyiil Kvjat kaparintotta meg.

Fernando Alonso az első edzésen bekeveredett a top10-be, ám ezúttal csak egy 12. helyet szerzett, másfél másodperces hátrányban az élmenőkhöz képest.

A Mercedes versenyzői eléggé magabiztosan nyilatkoztak a leintést követően, és bár Hamilton a friss szett gumikon futott körén hibázott egyet a 8-as kanyarban, de szombaton egyértelműen a rajtelsőségre hajt. Rosberg szerint az időmérő sima lesz, de úgy véli, a versenyen a Ferrarik ismét megnehezíthetik a dolgukat. Ezen a véleményen volt Vettel is, akinek szintén nem volt tökéletes a gyorsköre, és tudja, hogy a Mercedesek a holnapi kvalifikációra még előhúznak valamit, de a futamgyőzelmet nem tartja lehetetlennek.