2014. júl 04.

F1 Hamilton vette át a vezetést a második szabadedzésen Silverstone-ban

Az első szabadedzéshez hasonlóan, most is Mercedes dominált a silverstone-i aszfaltcsíkon, ám ezúttal Lewis Hamilton volt a leggyorsabb. A brit bajnoknak nem volt sima gyakorlása, ugyanis az utolsó harminc perc elején megállt alatta az autó, így idő előtt befejezte napját. Előtte azonban még megfutotta a nap legjobb idejét, és több mint két tizedmásodperccel győzte le csapattársát, Nico Rosberget. A harmadik hely most is Fernando Alonsóé lett.

A délelőtti időhöz hasonló időjárási feltételek mellett, felhős, szeles időben folytatódott a silverstone-i hétvége, esőt a szombati napra jósolnak az előrejelzések.Már az első percekben 10 versenyző is feliratkozott a tabellára, közülük 1:37-es idejével Jenson Button vezette a sort, aki hazai pályáján különleges sisakfestéssel tiszteleg januárban elhunyt édesapja emléke előtt.

jenson button sisak.JPG

Utolsóként a Red Bullok valamint délelőtt Williemsét összetörő Felipe Massa csatlakozott versenytársaihoz. A brazil csak a második félórában tudott pályára hajtani, a szerelők addigra tudták összerakni az összetört kocsit.

Hamarosan a két Mercedes vette át az irányítást – Lewis Hamilton csapattársa délelőtti első helyet érő körét ezredre azonos idővel lemásolta, és ezzel a tabella élére állt. Mögötte Nico Rosberg és Fernando Alonso sorakozott fel, majd a két Red Bull következett Sebastian vettel és Daniel Ricciardo sorrendben, majd az első félóra utolsó percében az ausztrál beférkőzött a Mercedesek közé, és mindössze hét századdal marat el Hamiltontól.

Az edzés második harmadának elején már feltűntek az opciós (közepes keverékű) abroncsok, elsőként Marcus Ericsson és Esteban Gutiérrez autóján. A lágyabb gumikon visszaállt Hamilton, Rosberg és Alonso sorrend, miközben Ricciardo visszacsúszott a negyedik helyre.  A Mercedesek már 1:34-es körökkel adták fel a leckét riválisaiknak: Hamilton 1:34.508-cal vezette a sort, német márkatársa bő két tizeddel maradt el mögötte, a Ferrari spanyolja pedig már több mint hét tizedet kapott, bár a Ferrari elmondása szerint a lágy gumikon futotta első körben Alonsót forgalom hátráltatta.  A két keverék között egyébként nagy átlagban nincs egy másodperc a különbség.

Vettel maradt az ötödik helyen, a top10 második felében pedig Valtteri Bottas, Jenson Button, Kevin Magnussen, Kimi Räikkönen és a toro rossós Jean-Eric Vergne kapott helyet.

Az utolsó félórában nem változtak a köridők, hiszen a szokásos hosszút etapoké volt a főszerep – már akinek. Példáula Hamilton ebből részből teljesen kimaradt, ugyanis - valószínűleg motorprobléma miatt - megállt alatta az autó. A brit bajnoknak itt véget is ért a pénteki napja, közel félórával a leintés előtt. Hasonló helyzetbe került a caterhames Marcus Ericsson is, Jean-Eric Vergne pedig ijesztő pillanatokat élhetett át, amikor autóján egyszerűen meglazult az egyik kerék. Szerencsére a francia időben lassított és félrehúzódott. Itt azonban még nem lett vége a műszaki hibáknak. Az utolsó tíz percben Bottas Williamsének motorburkolata szakat fel, így a finn kénytelen volt idő előtt visszatérni a bokszba.

A mezőny legszorgalmasabb versenyzője 37 körrel Sergio Pérez lett, míg a lista másik végén Jules Bianchi és Daniel Ricciardo 11-11 köre állt. Az ausztrál sem futott hosszú etapot az edzés végén, de ennek okát nem közölte a csapat.

Második szabadedzés végeredménye:

Versenyző                                        Csapat                  Köridő           Hátrány     Kör