2010. máj 18.

Csapaton belüli erősorrend -Monacóban

A Red Bull Racing hétvégéje nem is sikerülhetett volna jobban:

Hatodik pole pozíció, harmadik futamgyőzelem, második kettős győzelem, a versenyen megfutott leggyorsabb kör, 78 élen töltött kör (78-ból), mindemellett a világbajnoki pontverseny favoritja lett mind a csapat, mind pedig versenyzőik, Mark Webberrel az élen.
Webbernek a hétvégén megközelíthetetlen volt, csapattársa Vettel pedig szintén kihozta magából amit lehetett, a rajtnál megelőzte Robert Kubicát, és végül második helyen intette le a kockás zászló.

Renault

Robert Kubica egész hétvégén kiváló formában volt, és a lengyelnek köszönhetően a Renault két év után ismét az első sorból indulhatott, Kubica pedig immár második dobogós helyét szerezte az idei szezonban. Csapattársa Vitalíj Petrov a versenytáv felénél defektet kapott, aminek következtében pontszerző esélyei elszálltak, majd öt körrel a leintés előtt technikai hiba miatt feladni kényszerült versenyét.

VB pont                                         59                          6

A Ferrari nagy reményekkel érkezett Monacóba, hiszen Fernando Alonso, F1-es pályafutása során már kétszer is diadalmaskodott a hercegségben, Felipe Massa pedig örült, hogy ismét a Bahreinben jól bevált gumikeverékeken versenyezhet. Alonso az első két szabadedzésen befoghatatlan volt, ám a harmadik tréningen történt szerencsétlen balesete miatta ki kellett hagynia a kvalifikációt, és kikalapált és új alvázzal felszerelt F10-el csak a boxutcából kezdhette meg a vasárnapi futamot. A spanyol végig parádés autózással, és egy remek kerékcserés taktikával végül a 6. helyen zárt.Verseny közben 5 autót előzött, a többieket pedig a boxkiállásaik után sikerült átugrania. Alonsót az utolsó kanyarban Michael Schumacher ugyan megelőzte, de végül a németet megbüntették, így a 6. hely megmaradt.
Felipe Massa kiegyensúlyozott versenyével ugyanazon a helyen ért célba, amelyről elrajtol, és a negyedik helyért járó 12 ponttal jelenleg az ötödik a világbajnoki tabellán.

VB pont                                         61                           75

A McLaren alakulatának Lewis Hamilton ötödik helye volt a legreálisabb eredmény azon a pályán, ahol nem igazán jönnek ki az MP4-25 erősségei. Hamilton csak a tizedik leggyorsabb kört futotta a mezőnyben, és a futam utolsó szakaszában érezhetően küszködött azzal, hogy lépést bírjon tartani az előtte haladókkal, ráadásul a brit versenyző már felmelegedett fékekkel is küzdött. Csapattársának, Jenson Buttonnak még ennél is komolyabb problémája akadt már a verseny harmadik körében, mikor a túlmelegedett motor miatt kiállni kényszerült. Később kiderült, hogy a tavalyi monacói győztes autójáról nem távolították el hűtőborítást, és a korai biztonsági autós fázis miatt motorja nem tudott megfelelően lehűlni. Button tehát egy csapat baki miatt elvesztett eddigi VB elsőségét, a negyedik helyig csúszott vissza.

VB pont                                      70                           59

A Mercedes GP keserű szájízzel távozott Monacóból, miután az utolsó körben Fernando Alonsót megelőző Michael Schumacher, büntetését követően pont nélkül maradt.

Nico Rosberg a szombati kvalifikáció második szakaszában még a legjobb időt autózta, de végül csak a 6. illetve a 7. rajtkocka jutott a német versenyzőknek.

A rajt után Schumacher megelőzte Rosberget, de kissé kiszélesítette a kanyart, így Rubens Barrichello be tudott férkőzni eléjük. A boxkiállást követően Schumacher ugyan visszavette hetedik helyét, de a már ismert Alonso malőr után kiszabott 20mp-es büntetése miatt csak a 12. lett, így végeredményben Rosberg megörökölte Schumacher addigi hetedik helyét.