2010. máj 18.

Csapaton belüli erősorrend Monacóban 2. rész

A Force India nem csak idei, de hároméves történelme során, eddigi legjobb eredményével zárta a Monacói Nagydíjat. Pilótáik a 10. és 12. helyről rajtolva, a nyolcadik és kilencedik helyen végeztek.
Sutilnak és Liuzzinak is nagyszerűen sikerült a rajtja: Liuzzi a tizedikről a kilencedikre, Sutil a tizenkettedikről a tizedik helyre ugrott. A boxkiállás során Sutilnak jött ki jobban a lépést, így a két versenyző helyet cserélt, de kilencedik helyen autózó német a Mercedesszel már nem tudott lépést tartani. Schumacher büntetésével további 1-1 pozíciót nyertek, így összesen hat pontot vágott zsebre az indiai alakulat.

VB pont                                         20                         10

A Toro Rosso, Sebastien Bueminek (és Michael Schumacher büntetésének) köszönhetően első pontjának örülhetett MonteCarlóban.

Az STR5 kétségtelenül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a hétvégén. Most éppen Buemi volt az erősebb, bár míg a svájci a 13. rajtkockából indulva a 11. helyen zárt, addig csapattársa Jaime Alguersuari, a 17. helyről rajtolva zárkózott fel tizenkettediknek. Schumacher büntetése után, a Force India versenyzőihez hasonlóan ők is nyertek egy-egy pozíciót, de ezt csak Buemi váltotta be pontokra.

VB pont                                           1                          0

Frank Williams csapata katasztrofális hétvégén van túl, hiszen mindkét versenyzője kiesett Monacóban.

Nico Hülkenberg már a verseny elején kuplungproblémákkal küzdött, ezért a kvalifikáción megszerzett 11. rajtkocka helyett, csak a mezőny legvégéről vágott neki a 78 körös futamnak, de nem hogy a 78 kört, de még az elsőt sem sikerült megtennie, mert az alagút után ütközött az egyik HRT-vel, majd korlátnak csapódott. A remekül rajtoló Rubens Barrichello is búcsúzott a 30. körben, miután autójának hátsó felfüggesztése meghibásodott.

VB pont                                         7                          1

A Sauber-Ferrari az egyetlen olyan csapat jelenleg a mezőnyben, aki az elmúlt hat nagydíjon még egyetlen egyszer sem tudta mindkét versenyautóját a célig repíteni. Monacóban
Pedro de la Rosa hidraulika meghibásodása-, Kamui Kobayashi váltóhiba miatt adta fel a küzdelmet, még jóval a versenytáv fele előtt.