2011. jún 11.

Vettel idei hatodik pole-ját szerezte meg Montrealban

Annak ellenére, hogy a kanadai pálya elvileg az erős motorokkal felszerelt csapatoknak kedvez, a Red Bullt továbbra sem sikerült kiiktatni a pole-ból egyik rivális alakulatnak sem. Sebastian Vettel közel két tizedmásodperces előnnyel zsebelte be idei hatodik rajtelsőségét a második helyen záró Fernando Alonso előtt. A következő sort Felipe Massa és Mark Webber bérelte ki, és mögöttük is hasonlóan vegyes lett a rajtrács: a McLarenek és a Mercedesek felváltva sorakoznak majd fel a harmadik, illetve negyedik sorban. Jerome D’ Ambrosio idén először a 107 százalékos szabály áldozata lett.

Továbbra sem zavarta meg a kanadai versenyhétvégét az előre jósolt csapadék, a levegő 22, a pálya 25 Celsius fokos volt, amikor a mezőny megkezdte a Kanadai Nagydíj időmérő edzését.

Q1
A kvalifikáció első húsz percében Fernando Alonso 1:13. 833-es idővel bizonyult a leggyorsabbnak. Mögötte Sebastian Vettel, Felipe Massa, a két McLaren, és Mark Webber volt a sorrend. A legkevesebb időt természetesen Vettel töltötte a pályán. A német mindössze hat kört tett meg a lágy keverékeken.
A Virgin, a Hispania és a Lotus pilótái mellé Jaime Alguersuari csatlakozott kiesőként. Jarno Trulli idén először előkelőbb helyről rajtolhat finn csapattársánál, a Jerome D’ Amrosio pedig idén először nem sorakozhat fel a rajtrácsra. A Virgin újonca fél másodperccel csúszott le a 107 százalékhoz szükséges időről.

Az FIA figyelembe vette D'Ambrosio pénteki balesetét, aminek következtében új kasznival próbálkozott bejutni a versenyre, és időeredménye ellenére megadta a rajtengedélyt a belga versenyzőnek.

A 107 százalékhoz szükséges min. idő: 1.18.989

Q2
Itt már az első percekben előkerültek a szuper-lágy abroncsok, sőt még a két Red Bull is rögtön a piros csíkkal jelölt keverékeken gurult pályára. Túlságosan azonban most sem koptatták a gumikat, 1-2 gyorskör után felugrottak az első két helyre Vettel, Webber sorrendben, majd kényelmesen visszatértek a bokszba, és ezután egyedül csak Felipe Massa tudta idejüket túlszárnyalni. Alonso a negyedik helyen jutott tovább a hajrába, a két McLaren és a két Mercedes felváltva foglalták el helyüket, az utolsó két továbbjutó pedig a Renault két pilótája volt.
Kiesők sorrendje: Paul di Resta, Pastor Maldonado, Kamui Kobajasi, Adrian Sutil, Sebastien Buemi, Rubens Barrichello, Pedro de la Rosa.

Q3
Az utolsó 10 perc elején Sebastian Vettel máris feladta a leckét ellenfeleinek. A német versenyző 1:13.014-es időt autózott, mögötte csapattársa már hat tizedmásodperccel maradt el. Ez kevés volt az ausztráltól, és a két Ferrari beférkőzött a vörös bikák közé. Legkésőbb a két Mercedes hajtott ki, Rosberg a hatodik, míg Schumacher csak a nyolcadik legjobb időt futotta meg. A két McLaren sem tudott mit kezdeni a Red Bullokkal és a Ferrarikkal: Hamilton több mint fél másodperccel maradt el Vetteltől, és csak az ötödik rajtkockát tudta megszerezni, míg csapattársa, Jenson Button a hetedik helyre kvalifikálta magát. Kizárásos alapon a legjobb tízben a két Renault zárta a sort.