2012. már 01.

Az utolsó teszthét első napján Grosjean volt a leggyorsabb

A kijavított Lotusszal Romain Grosjean bizonyult legjobbnak Barcelonában. A francia versenyző az utolsó fél órában vette át az első helyet a McLaren pilótájától, Jenson Buttontól, míg a harmadik legjobb idő a sauberes Sergio Pérez neve mellé került.

A szezonnyitó előtti utolsó kollektív teszthéten egyelőre 10 csapat képviselteti magát, miután a Marussia 2012-es autója még nem ment át a törésteszten, a HRT pedig még nem készítette fel idei versenygépét, és a jelenlegi álláspont szerint legjobb esetben is csak vasárnap hajtanak pályára.

A McLaren Mercedesnél Jenson Button kezdhette meg a munkát, és mindamellett, hogy a csapat egy új szerkezet miatt délelőtt sok időt töltött boxutcakiállások gyakorlásával, a 2009-es világbajnok kemény gumikon a legjobb időt is megfutotta.
Button 1:23.510 másodperces körével a Sauber versenyzőjét, Sergio Pérezt taszította le az első helyről, aki a délelőtt folyamán rövid etapokat teljesített közepes Pirelliken.
A wokingiak elárulták, hogy már néhány új elemet is kipróbálnak, de az első két napot versenyszimulációkkal töltik, és majd szombat, vasárnap tesztelik a legújabb fejlesztéseket.

A Lotus sikeresen megoldotta az E20 karosszéria problémáit, így Romain Grosjean újra autóba ülhetett, és különböző mérésekkel kezdte meg a reggelt. Ezt követően közel egy órát töltött a boxban, mialatt a csapat leszerelte autójáról a szenzorokat, majd következtek az aerodinamikai tesztek. A francia fokozatosan kapaszkodott egyre feljebb a tabellán, végül közepes abroncsokon mindössze szűk fél másodperccel maradt el Button leggyorsabb körétől, és ezzel a harmadik helyen zárt.

A Mercedes fiatalabbik német versenyzője, Nico Rosberg több nyolc körös etapot teljesített a délelőtt folyamán, majd nem sokkal az ebédszünet előtt egy egy körös etapjánnak köszönhetően zárkózott fel Grosjean mögé.

Rosberget Mark Webber, Jean-Eric Vergne és Paul di Resta trió követte, és a nyolcadik legjobb időt autózó Felipe Massa volt még egy másodpercen belül a mclarenes rivális legjobb idejéhez képest. Rosberghez hasonlóan Massa is futott néhány 8-9 körös etapot, majd később rajtgyakorlatokat is végzett, de a Ferrari továbbra is leginkább különböző mérésekkel foglalatoskodott.

A nap első felében a mezőny legszorgalmasabb pilótája a 9. helyen záró Vitalij Petrov volt, aki nem az előre tervezett időpontban kezdte meg e heti munkáját, hiszen eredetileg Heikki Kovalainen vezette volna az autót. A finn azonban ételmérgezés miatt plusz pihenőt kapott.
Egyedül Pastor Maldonado volt az, aki két másodpercen kívül maradt Button legjobb idejétől, és ezzel a Williams a lista legvégén foglalhatott helyet.

10. P.Maldonado  Williams         1:25.587  +2.077   37 kör

Délután legtöbben hosszú etapokkal töltötték az időt, ezek közül is Vitalij Petrov 16 körös etapja volt a leghosszabb. A tíz versenyző közül nem kevesebb, mint hatan is 100 kör felett zárták az első napot, közülük is Nico Rosberg Mercedese tette meg a legtöbb kilométert.
Mindössze ketten javítottak délelőtti idejükön: Romain Grosjean fél órával a leintés előtt ugrotta át Pérezt és Buttont, Mark Webber pedig Rosberget tessékelte eggyel hátrébb.

A nap folyamán mindössze kétszer kellett piros zászlóval megszakítani a tesztet, először közvetlenül az ebédidő előtt a Sauber fogyasztotta ki autójából az üzemanyagot, délután pedig szintén az utolsó percekben Petrov kocsija állt meg a 6-os kanyarban.