2012. dec 13.

F1 A csapatvezetők szerint Alonso volt a 2012-es szezon legjobbja

Az Autosport évenkénti top10-es listáján a Formula-1-es csapatfőnök idén Fernando Alonsót szavazták meg az év legjobb versenyzőjének. A spanyol klasszist Sebastian Vettel és Lewis Hamilton követi.

alonso - interlagos.JPG

Az Autosport kérésére, a jelenlegi F1-es csapatok vezetői a pontozási rendszer alapján (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1), egy titkos szavazáson felállították az idei top10-es listát, melynek egyértelmű győztese Fernando Alonso lett.

A 12 csapatvezető közül nyolc Alonsónak adta a maximum pontszámot, összesen pedig 269 egységet gyűjtött be a spanyol klasszis. Alonso legutóbb 2010-ben nyerte el a csapatfőnökök elismerését (229 ponttal), tavaly pedig természetesen Sebastian Vettel volt a titkos szavazás győztese (241 ponttal). A német most csak „ezüstérmes” lett, míg Lewis Hamilton a bajnokság harmadik helyezettjét, Kimi Räikkönent utasította maga mögé.

Nico Hülkenberg ugyan csak a 11. lett a bajnoki összetettben, ám a csapatfőnökök nagyra értékelték remek formáját, így a jövőre már Sauber színekben bizonyító német a nála több bajnoki ponttal rendelkező Nico Rosberget, Sergio Pérezt és Felipe Massát is megelőzve a 7. helyen zárt. Az idei bajnoki pontverseny nyolcadik helyén álló Romain Grosjean nem került be a csapatvezetők által választott legjobb tíz pilóta közé.