2014. már 12.

F1 Adatok, statisztikák az Ausztrál Nagydíj előtt

Hosszú szünet után hétvégén Melbourne-ben megkezdődik a 2014-es Formula-1-es világbajnokság. Ebből az alkalomból a széria hivatalos oldala összegyűjtött egy csokorra való fontos adatot a statisztikák szerelmeseinek. Az összeállításból többek között kiderül, mely versenyzők, csapatok és motorgyártók voltak eddig a legsikeresebbek Ausztráliában.

Legrövidebb verseny: 24:34.899 - 1991

Legtöbb rajt – a jelenlegi mezőnyből: 14 - Jenson Button; 12 - Fernando Alonso; 11 - Kimi Räikkönen, Felipe Massa; 8 - Nico Rosberg; 7 - Lewis Hamilton

Legtöbb győzelem – versenyzők:  4 - Michael Schumacher; 3 - Jenson Button; 2 - Alain Prost, Gerhard Berger, Ayrton Senna, Damon Hill, David Coulthard, Kimi Räikkönen

Legtöbb győzelem – csapatok:  11 - McLaren; 7 - Ferrari; 5 - Williams; 2 - Renault; 1 - Benetton, Brawn GP; Red Bull; Lotus

Legtöbb győzelemmotorgyártók: 8 - Renault, 7 - Ferrari, Mercedes; 4 - Honda; 2- Ford; 1 – TAG

Legtöbb pole – versenyzők:  6 - Ayrton Senna; 3 - Nigel Mansell, Mika Häkkinen, Michael Schumacher, Sebastian Vettel; 2 - Jacques Villeneuve, Jenson Button, Lewis Hamilton

Legtöbb pole – csapatok: 10 - McLaren; 6 - Williams, Ferrari; 3 - Red Bull; 1 - Lotus, Renault, Honda, Brawn GP

Legtöbb pole - motorgyártók: 10 - Renault; 6 - Honda, Ferrari, Mercedes; 1 – Ford

Legtöbb győzelem pole-ból rajtolva az Ausztrál Nagydíjak történelmében: 29 versenyből 13-szor (44.8%)

Legtöbb győzelem pole-ból  rajtolva a melbourne-i versenyek történelmében: 18 versenyből 8-szor (44.4%)

A legrosszabb rajtpozícióból elért győzelem: 11. hely - David Coulthard, McLaren, 2003

Legtöbb élen töltött kör – a jelenlegi mezőnyből:  150 - Jenson Button; 96 - Kimi Räikkönen; 85 - Sebastian Vettel; 62 - Lewis Hamilton; 61 - Fernando Alonso; 11 - Adrian Sutil; 3 - Felipe Massa; 1 - Nico Rosberg

Legtöbb dobogós helyezés – a jelenlegi mezőnyből: 5 - Fernando Alonso, Kimi Räikkönen; 4 - Lewis Hamilton; 3 - Jenson Button, Sebastian Vettel; 1 - Nico Rosberg, Felipe Massa

Ausztrál versenyzők a Formula-1-ben: 14

Legjobb helyezés ausztrál versenyzőtől hazai pályán: 4. hely - Mark Webber, Red Bull, 2012