2015. okt 23.

F1 Rosberg a Red Bullok előtt az első edzésen Austinban

Vizes pályán indult az Amerikai Nagydíj hétvégéje, a két Mercedes közül pedig ezúttal Nico Rosbergé volt a gyorsabb. A német versenyző mindvégig az élen állt, míg csapattársa, Lewis Hamilton csak ötödik lett. Rosberget a két Red Bull követte, de már bő egy másodperces lemaradásban. Túl nagy mozgás nem volt a másfél óra alatt, azaz a sorrend egyelőre csalóka lehet.

nico_rosberg_austin.JPG

A hétvégén megrendezésre kerülő Amerikai Nagydíj valószínűleg Lewis Hamiltonról fog szólni, hiszen a brit most vasárnap begyűjtheti harmadik világbajnoki címét. Hamilton az eddigi három austini versenyből kettőt megnyert, rajta kívül pedig Sebatian Vettel állhatott még fel a dobogó tetejére ezen a helyszínen. Ez utóbbi bajnoknak most nehéz dolga lesz, ugyanis a hírek szerint a Ferrari úgy döntött, mindkét autóba beszereli legújabb fejlesztésű motorját, így Vettel és csapattársa, Kimi Räikkönen is tízhelyes rajtbüntetést kap.

Pénteken párás, esős időjárás fogadta a mezőnyt Austinban, és bár az első szabadedzés kezdetére nagyjából elállt, de a pilóták még az extrém esős gumikon vágtak neki az installációs köröknek. A mezőnyben ezúttal egy fiatal pilóta kapott lehetőséget az első tréningre:  400. nagydíjára készül Saubernél Raffaele Marciello tesztelhetett, Felipe Nasr helyén.

Az első negyedóra után még csak még csak Marcus Ericsson két perces köre árválkodott a listán. A sauberes versenyző ekkor már intermediate gumikon hajtott ki, és a soron következő versenytárak is váltottak a száradó pályán. Perceken belül Nico Rosbeg 1:55.102-es idővel bérelte ki az első helyet, és ez jó ideig így is maradt, miközben lassacskán megtelt a tabella. A gyakorlás harmadánál már csak Pastor Maldonado és Felipe Massa hiányzott. A Lotus venezuelai pilótája végül a garázsban ragadt, váltóprobléma miatt.

A következő félóra szintén Rosbergé volt, aki 1:53.989-re javított. Mögötte Danyiil Kvjat és Daniel Ricciardo Red Bullja sorakozott fel, majd Carlos Sainz és Hamilton következett. A top10 második felét Vettel, Verstappen, Räikkönen, Pérez és Alonso alkotta. Ez utóbbi már több mint három másodperces hátrányban volt Rosberghez képest.

Az utolsó 30 percben nagy forgalom nem volt, és a köztes gumik egészen a leintésig maradtak az autókon. A fenti sorrend annyiban változott, hogy Alonso felzárkózott a 9. helyre, mögötte pedig az utolsó percekben Valtteri Bottas szorította ki csapattársát a legjobb tízből.

Az edzés első harmadában, a néhol még igencsak vizes pályán volt néhány csúszkálás, például  Williams brazilja a 10-es kanyarnál forgott meg, de tovább tudott menni. Bottasnak is volt meleg pillanata a vizes aszfalton, mégpedig a boxba, ahol nem tudott időben megállni, és a szerelőknek kellett félreugrani előle.