2015. okt 25.

F1 A Q2 döntött a rajtsorrendről, Rosbergé a pole

A futam előtti időmérő mindössze a Q2-ig tartott, melyen Nico Rosbergnek sikerült legjobban összeraknia gyorskörét. Mögötte csapattársa, Lewis Hamilton, és a red bullos Daniel Ricciardo zárt a top3-ban.

A kvalifikáció kezdetére nem sokat javultak az időjárási körülmények a szombati naphoz képest, ettől függetlenül magyar idő szerint délután háromkor zöld jelzést kapott a mezőny. Mivel későbbre sok csapadékot vártak, így mindenki azonnal pályára hajtott, de egy baleset miatt hamarosan meg kellett szakítani az edzést. A toro rossós Carlos Sainz a 4-es kanyarban csúszott falnak, és törte össze autóját.

Az újraindításkor Lewis Hamilton és a két Red Bull állt a legjobb három helyen. Az eső valóban jobban rázendített, ám néhány kör után többen is javítottak. Előbb a két Mercedes váltotta egymást az élen, majd az utolsó pillanatban Daniel Ricciardo vette át a vezetést, mögötte pedig Rosberg, Hamilton, Kvjat, Räikkönen, Hülkenberg, Verstappen, Pérez, Bottas, Alonso sorrend alakult ki a legjobb tízben. Vettel csak a 15. helyen jutott tovább, miután a 10-es kanyarnál megcsúszott, és autójával a falat is érintette, ezért vissza kellett térnie a boxba. A Saubereken és a Manoron kívül a balesetező Sainz nem folytathatta a kvalifikációt.

A középső etapban még szintén az extrém esőgumiké volt a főszerep, és a csúszkálások sorozata is folytatódott. Közben Rosberggel az élen a két Mercedes állt a lista élén, már 1:56-os időkkel. Mögöttük a Red Bullok, majd Vettel Ferrarija és a két Force India sorakozott. A top10 utolsó triója Räikkönen, Massa és Verstappen volt. Az utolsó pillanatokban még a McLarenek, a Lotusok illetve Bottas küzdött a továbbjutásért, de a körülmények miatt a köridők már lassultak. Kiesők sorrendje: Alonso, Bottas, Grosjean, Button és Maldonado volt.

A folytatásban a pilóták már arra a panaszkodtak csapatuknak, hogy lehetetlen kimenni a pályára, így nem is volt meglepő, hogy a versenyirányítás néhány perces halasztás mellett döntött, majd végül törölték a Q3-at. Ez annyit jelent, hogy a Q2 eredménye lesz a rajtsorrend. A legjobb tízből a két Ferrari 10-10 rajthelyes büntetés miatt kikerül, így a Mercedesek és a Red Bullok mögött a két Force India kap helyet, a harmadik sorban. Őket követi Massa, Verstappen, Alonso és Bottas az első tíz rajthelyen.