2015. nov 13.

F1 A Mercedes pilótái egymásra licitáltak a pénteki szabadedzéseken

Az első szabadedzésen Lewis Hamilton, a másodikon Nico Rosberg vert fél másodpercet a csapattársra a Brazil Nagydíj pénteki napján. Harmadik helyen mindkétszer Sebastian Vettel végzett, mögötte pedig Daniel Ricciardo és Kimi Räikkönen osztozott a negyedik-ötödik helyen.

rosberg_interlagos.JPG

A kimerültséggel küzdő Lewis Hamilton délelőtt fél másodperccel verte Nico Rosberget a még kissé csúszós interlagosi versenypályán, a német azonban délutánra fordított, és a lágy gumikon már ő bérelte ki a tabella legelőkelőbb helyét, nagyjából ugyanilyen előnnyel.

A mindkét alkalommal harmadikként záró Sebastian Vettel az első edzésen bő hat tizeddel, délután viszont már közel egy másodperccel maradt el a leggyorsabb Mercedes mögött. Csapattársa, Kimi Räikkönen az első gyakorláson csak ötödik lett Daniel Ricciardo mögött, majd a nap végére helyet cseréltek. A finn bajnok délelőtt egy piruettel egybekötött kavicságy látogatást is megejtett a 4-es kanyarnál, de tovább tudta folytatni programját. A nap folyamán egyébként több csúszkálást, elfékezést is láthatott a közönség, de komolyabb incidens nem lett a hibákból.

A top10 második fele már kicsit változatosabb volt, de Valtteri Bottas, Danyiil Kvjat és Nico Hülkenberg mindkét tréningen benne volt ebben a „csapatban.” A hazai pályán tavaly dobogós helyet szerző Felipe Massa először csak 17. lett, de délután már a top10 utolsó helyéig zárkózott fel.

A Force India már most hétvégén bebiztosítaná ötödik helyét a konstruktőri bajnokságban, amihez persze a Lotusnak lehet egy-két szava. Délelőtt a 9. helyen záró Nico Hülkenberg volt a legjobb a két csapat négy versenyzője közül, délután pedig Romain Grosjean, aki Lotusával egy hetedik helyet szerzett.

A Toro Rossók a keményebb keverékeken szerepeltek jobban az első tréningen, később, a lágy abroncsokon viszont csak egy 14. és egy 15. helyre elegendő kört tudtak összerakni.

A Sauber stabilan tartotta magát a középmezőny mögött, a McLarennél pedig szinte már menetrendszerűen újabb motorprobléma adódott. Fernando Alonso alatt a második gyakorlás első harmadában füstöl el az autója, azaz konkrétan idei 11. Honda motorja.