2012. ápr 20.

Hamilton volt a leggyorsabb Vettel előtt az első szabadedzésen Bahreinben

Ahogy az várható volt, a szahíri helyszínen forróság és poros versenypálya fogadta a mezőnyt. Az edzés elején a levegő hőmérséklete 27 fok, míg az aszfalt 35 fokos volt, de nap folyamán a hőmérséklete elérheti a 32 Celsius-fokot, ami azt jelenti, hogy az aszfalt nagyjából 46 fokig is melegedhet.

A versenyzők közül egyedül Bruno Senna hagyta ki az első tréninget, helyette a csapat finn tesztpilótája, Valtteri Bottas kapott lehetőséget.
A múlt heti Kínai Nagydíj óta nem meglepő, hogy egyik csapat sem számolt be újabb frissítésekről, leginkább a már Sanghajban kipróbált, avagy bevetett fejlesztésekkel foglalatoskodtak. A Red Bull Kínában két különböző kipufogó-megoldással versenyzett, miután Sebastian Vettel a pénteki munka után úgy döntött, hogy marad a korábbi verziónál A csapat tegnap elmondta, hogy ezen a hétvégén már mindkét RB8-ason az új rendszer lesz.

A Ferrari a már szokásosnak mondható aerodinamikai tesztekkel indította a hétvégét, míg a Lotus most különböző aerodinamikai elemeket tesztelt a két autón, miután a Kínába vitt frissítések nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Kimi Raikkönen és Romain Grosjean autóján is már az új padlólemez volt, de a francia például egy új első szárnnyal körözött. A Sky Sports kamerái egyébként közelebbről is megvizsgálták a Lotus első szárnyát, bár nem a technikai dolgok, sokkal inkább a rajta lévő „Peace on day” felirat miatt.

A 22. percben elsőként a két Force India kezdte meg a munkát, Nico Hülkenberg 1:36.855-tel indított, csapattársa, Paul di Resta pedig fél másodperces hátránnyal sorolt be mögé, majd a következő körökben már mindkettőjük neve mellett 1:34-es köridők sorakoztak.

A 40. percben már 15 pilóta rendelkezett mért körrel, és a két Force Indiát ekkor Sebastian Vettel, valamint a két Lotus előzte meg Räikkönen és Grosjean sorrendben.
A top csapatok közül legkésőbb a Mercedesek és a McLarenek csatlakoztak a mezőnyhöz.

Az élen álló Vettel volt az, aki saját idejét javítva elsőként szorította 1:34 alá a lécet, miközben az érkező Ezüst Nyilak átugrották a Lotusokat, és Vettel mögött elfoglalták a második-harmadik helyet, Nico Rosberg és Michael Schumacher sorrendben.
Lewis Hamilton azonban rögtön az első gyorskörén 56 ezredre közelített meg az élen álló Red Bullt, következő körében már három tizedmásodpercet vert a németre.

Negyed órával a leintés előtt az első három sorrendje Hamilton, Vettel, és Rosberg volt, a negyedik helyen álló Jenson Button már hét tizeddel maradt el brit csapattársától.
A Ferrarik csak a 13. és a 15. helyet bérelték ki, és Fernando Alonso hátránya már 1.8-, míg Felipe Massáé több mint két másodperc volt Hamiltonhoz képest.

A mezőny a megszokott módon az első tréningen még a közepes Pirelliket tesztelte. Elsőként Di Resta próbálta ki az opciós keveréket, amivel az utolsó percekben felugrott Vettel mögé a harmadik helyre. Di Resta volt a mezőny legszorgalmasabb pilótája 26 körével, míg a legkevesebb időt Hamilton és Heikki Kovalainen töltötte a pályán, 11-11 körrel.

A poros aszfalton több elfékezés is történt, elsősorban a 10-es kanyar okozott fejfájást több versenyzőnek is, de néhány csúszkálásnál komolyabb eset nem történt.