2013. feb 22.

F1 Hamilton elsőségével ért véget a barcelonai teszthét

Lewis Hamilton Mercedes volt a leggyorsabb a második kollektív teszthét zárónapján. A brit bajnok a rövid időre felszáradó pályán még a délelőtt folyamán futotta meg a nap legjobb körét, a későbbiekben az újra eleredő eső miatt már nem volt lehetőség javítani. Második helyen Hamilton ex csapattársa, Jenson Button zárt, míg a harmadik Jean-Eric Vergne lett a Toro Rossóval.

Ahogy azt előre megjósolták, esős időjárási körülmények közepette kezdte meg e heti utolsó tesztnapját a mezőny, de így legalább a csapatoknak lehetőségük nyílt tesztelni az intermediate abroncsokat.

A délelőtt folyamán rövid időre megkegyelmeztek az esőfelhők. így az ebédszünet előtt még a slickek is előkerültek.

Elsőként Lewis Hamilton váltott szárazpályás gumikra, ezzel rögtön ki is bérelte az első helyet, de amikor a száradó pályán a többiek is kísérletezni kezdtek a különböző slick keverékekkel, a sorrend gyorsan változott. Felipe Massa, Jules Bianchi és Jenson Button is átvette a vezetést egy időre, végül az egyórás szünet előtt a Mercedes brit versenyzője, a közepes Pirelliken futott 1:23.282 másodperces körével visszavette a vezetést. Button bő három tizeddel lemaradva a második helyen állt, és Hamiltonhoz képest egy másodpercen belül volt még a harmadik legjobb időt autózó toro rossós Jean-Eric Vergne.

A nap első felében a Force Indiánál tesztelő Jules Bianchi volt a legszorgalmasabb 51 körével, míg a williamses Valtteri Bottas nem is futott mért kört, helyette a bokszkiállásokaz gyakorolta.

A nedves pályán öt alkalommal is piros zászló szakította meg a gyakorlást. Felipe Massa mindössze 10 perccel a kezdés után a 4-es kanyar kavicságyában kötött ki, a caterhames Giedo van der Garde az utolsó kanyarnál csúszott ki, majd később szimplán csak leállt az autója a pályán.  Az 5-ös kanyar Esteban Gutierrezt és Jean-Eric Vergne-t tréfálta meg.

Délutánra Bottas átadta a helyét Pastor Maldonadónak, aki szintén bokszkiállásokat gyakorolt az esőben, mint ahogy a Red Bull ausztrálja, Mark Webber is. A többség hosszabb etapokba kezdett, és az esős időben Hamilton délelőtti legjobbját senki nem múlta felül, sőt a sorrend semmit nem változott, hiszen a délutáni legjobb idők 1:40 körüliek voltak.

A nap második részében háromszor szakította meg piros jelzés a körözést: először a 4-es kanyar kavicságyában ragadt Gutiérrez miatt, majd fél órával a leintés előtt Hamilton pályán leálló Mercedese miatt, végül pár perccel a leintés előtt Bianchi bokszkijárat közelében megálló kocsija miatt. A francia pilóta még a mostoha időjárási körülmények között is megközelítette a 100 kört, összességében pedig az ötödik leggyorsabb kört futotta Hamilton, Button, Vergne és Gutierrez után.