2014. feb 21.

F1 A Mercedes meglódult, Hamilton a hét eddigi legjobb idejével zárta a 3. napot

Bár a köridők továbbra sem jelentenek túl sokat, ettől függetlenül tény, hogy a Mercedes lassacskán megmutatja új versenyautójának erejét. Lewis Hamilton még a délelőtt folyamán kapcsolt nagyobb sebességre, és a hét eddigi legjobb köridejével végül hét tizeddel előzte meg a második helyen záró Jenson Button. A harmadik hely szintén egy Mercedes motoros autóé lett, a williamses Felipe Massa jóvoltából.

lewis hamilton - bahrein.JPG

A csütörtöki naphoz hasonlóan, most is piros zászlóval indult a nap, hiszen éppen csak kihajtott néhány autó a pályára, mikor Max Chilton Marussiája négy kör után füstölve megállt, majd közel félórás szünet következett. Később motorcserét kellett végrehajtania a kiscsapatnak, így Chilton már nem folytathatta a körözést. A korai első megszakításnál már négy versenyző rendelkezett mért körrel, bár az élen álló Esteban Gutiérrez 1:40-es ideje még nem volt túl komoly. A csapatok a reggeli nyitást követően rögtön nekifogtak a mai programjuknak, és a rövid szünet előtt már csak a Red Bull és a Force India nem járt még a pályán.

Az újraindítást követően Daniel Ricciardo és Sergio Pérez is csatlakozott társaihoz, így kivételesen - nagyobb késlekedés nélkül - minden csapat időben meg tudta kezdeni a mai gyakorlást, persze a későbbiekben többek is kisebb-nagyobb gondokkal szembesültek, köztük a Ferrari és a Lotus is.

A nap első valamirevaló idejét Lewis Hamilton futotta meg a Mercedesszel, sőt két órával a kezdés után máris megdöntötte a hét eddigi legjobbját, melyet szuperlágy gumikon Kevin Magnussen ért el a McLarennel. A brit bajnok 1:34.813-as idővel vette át az első helyet, a későbbiekben pedig lágy gumikon tovább faragott saját legjobbján, egészen 1:34. 263-ig. A Mercedes egyébként Twitteren annyit közölt programjából, hogy különböző beállításokat próbálgatnak.

Három óra elteltével már csak a williamses Valtteri Bottasnak nem volt mért köre, de nem műszaki gondok miatt, egyszerűen csak mással foglalatoskodott, többek között a kiállásokat gyakorolta, és bár idő nélkül, de 50 kör felett teljesített, majd átadta az autót Felipe Massának.

A második piros zászlós megszakítást Pastor Maldonado Lotusa okozta. A venezuelai mindössze 19 kör után volt kénytelen egy hosszabb szünetet beiktatni, és a ferrarinál Kimi Räikkönen sem szorgoskodhatott túl sokat, állítólag a telemetria meghibásodása miatt. A finn bajnok még a reggel folyamán 12 kört tett meg, ezt követően csak délután került újra elő.

12. Valtteri Bottas - Williams  - idő nélkül

Délután -egy háromórás kényszerszünetet követően - a Lotus ismét pályára küldhette Maldonadót, de a venezuelai nem sokáig élvezhette új autóját, ugyanis már az ellenőrző körén megállt alatta. A csapat a váltó meghibásodására panaszkodott, és már azt is tudni lehet, hogy szombaton késve kezdenek, mert valamikor reggel érkezik az új alkatrész. A Red Bull szintén talált egy műszaki próblémát a nem hivatalos ebédszünet alatt, így Ricciardo napja - mindössze 28 kör után - korán véget ért. A Renault motoros autók közül a Caterham brillírozott, ugyanis Marcus Ericsson közel száz kört tett meg a nap folyamán, de még a Toro Rosso is dupla annyi kilométert gyűjtött, mint a Red Bull vagy a Lotus.

Hamilton délután már nem volt annyira szorgalmas (ennek oka egy kisebb hidraulikus probléma volt), ettől függetlenül az élen maradt, mögé pedig Jenson Button zárkózott fel, és nem mellesleg a McLaren 100 körön felül teljesített, amibe már egy versenyszimuláció is belefért. A nap második felében egyébként több csapat is a hosszú etapokra helyezte a hangsúlyt, többek között a Williams Felipe Massával, aki csapattársát váltotta, azaz nem volt teljes napja, de így is 60 kört tudott megtenni. Bottas 55 körével együtt kilométerek tekintetében a Williams volt a leghatékonyabb alakulat, és végül a brazilnak egy harmadik hely is jutott a tabellán.

A Ferrari motoros versenyautók közül ezúttal a Sauber végzett előrébb - Esteban Gutiérrez a negyedik helyet szerezte meg, míg Kimi Räikkönen a hatodik lett Sergio Pérez Force Indiája mögött. A Marussiának nem sikerült elvégeznie időben a Ferrari motor kicserélését, így Chilton a reggeli négy kör után már nem dolgozhatott kint a pályán.

A harmadik tesztnap végeredménye:

1. Lewis Hamilton       Mercedes                  1:34.263                         67 kör

2. Jenson Button       McLaren-Mercedes     1:34.976    +0,713         103 kör

3. Felipe Massa        Williams-Mercedes     1:37.066    +2,803           60 kör

4. Esteban Gutiérrez  Sauber-Ferrari            1:37.180    +2,917          96 kör

5. Sergio Pérez          Force India-Mercedes 1:37.367    +3,104          57 kör

6. Kimi Räikkönen       Ferrari                      1:37.476    +3,213          44 kör

7. Danyiil Kvjat            Toro Rosso-Renault   1:38.974    +4,711          57 kör

8. Pastor Maldonado     Lotus-Renault          1:39.642    +5,379         26 kör

9. Daniel Ricciardo       Red Bull-Renault       1:40.781    +6,518         28 kör

10. Marcus Ericsson   Caterham-Renault        1:42.130   + 7,867         98 kör

11. Max Chilton          Marussia-Ferrari           1:46.672    +12,409         4 kör