2014. nov 08.

F1 Rosberg a harmadik szabadedzésen is befoghatatlan volt

Nico Rosbergnek egyelőre jobban fekszik az interlagosi versenypálya, hiszen eddig mindhárom szabadedzésen legyőzte csapattársát, Lewis Hamiltont. A brit bajnoknak most is csak a második hely jutott, és mindössze egy tizeddel maradt le a legjobb helyről. A péntekinél hűvösebb időjárásban a Williamsek is magukra találtak. A Mercedesek mögött Felipe Massa és Valtteri Bottas volt a leggyorsabb.

rosberg.JPG

Pénteken napos időben és közel 30 fokos melegben zajlottak a szabadedzések, ám szombatra jóval borongósabb- és nagyjából 10 fokkal hűvösebb körülmények uralkodtak Sao Paulóban. A teljesen újraaszfaltozott pályán az előző nap sok csúszkálás- és egy baleset is történt, és néhány pályaelhagyás ma sem maradt el, különösen, hogy előzőleg esett az eső, és az edzés elején egy-egy ponton még vizes volt az aszfalt.

Az első tíz percben kilenc versenyző iratkozott fel a tabellára, a sort pedig ekkor még a két Toro Rosso vezette 1:13-as időkkel. Az élmenők közül elsőként a Mercedesek éppen ekkortájt kezdték meg programjukat, de jó ideig nem sok mindent mutattak tempójukból.

A második 10 perc végén már csak Fernando Alonsónak és Daniel Ricciardónak nem volt mért köre. Közben az élen a két Williams uralkodott, és nekik köszönhetően hamarosan már az 1:11-es körök is megszülettek, ráadásul még a Pirelli keményebb (közepes) keverékein.

Félidőnél Felipe Massa 1:11.559-es körrel állt a tabella élén, mögé pedig Kimi Räikkönen és Daniel Ricciardo zárkózott fel, de csak rövid időre tudták Bottast beelőzni. A finn másfél tizedes lemaradásban követte brazil csapattársát, és a közepes gumikon ezúttal ők voltak a leggyorsabbak. A Mercedesek még ekkor sem lódultak meg, sőt Hamilton az utolsó helyen állt, három másodperccel elmaradva Massától.

Az utolsó negyed órában már a lágy Pirelliken Alonso futott elsőként Massánál jobb időt, és 1:11.399-cel az élre állt. A Mercedesek ekkor még mindig elvesztek a mezőnyben, sőt Hamilton továbbra is a legutolsó helyet foglalta el 1:14-es idejével.

A leintés előtt tíz perccel végül helyreállt a rend. Rosberg majd egy másodpercet vert az élen álló Alonsóra, mögé pedig csapattársa, Hamilton ugrott fel egy tizedmásodperces lemaradásban. A Ferrari spanyolja nagyjából ekkor fejezte be programját, így - az opciós gumikon megkezdett gyorskörök miatt - végül egészen a nyolcadik helyig csúszott vissza. Alonso mindössze nyolc kört tett meg az egyórás edzés során.

Rosbergen és Hamiltonon kívül egyedül a hazai pályán versenyző Massa tudott 1:10-es köridőt felmutatni, csapattársának pedig a negyedik hely jutott. A Mercedesek és a Williamsek után igen vegyes volt a kép - Ricciardo, Button és Räikkönen következett a sorban, a top10 utolsó triója pedig Alonso, Magnussen és Kvjat volt.

Harmadik szabadedzés végeredménye:

Versenyző                Csapat                      Köridő         Hátrány    Kör