2015. sze 25.

F1 Elmosta az eső az első szabadedzést Szuzukában

A Toro Rosso pilótája, Carlos Sainz zárt az élen az első szabadedzésen, de az eredmények nem mérvadóak, mert a vizes pályán nem nagyon köröztek a versenyzők. Három csapat egyáltalán nem is teljesített mért kört a másfélórás gyakorlás alatt…

toro_rosso_szuzuka.JPG

Egyelőre várni kell arra, hogy megtudjuk, a szingapúri botlás után milyen formában tért vissza a Mercedes, a Japán Nagydíj első szabadedzésén ugyanis mindenki óvatoskodott az esős időjárásnak köszönhetően.

Három csapat - a Force India, a Lotus, valamint a Manor - pilótái nem is tettek meg egy mért kört sem, mint ahogy rajtuk kívül Daniel Ricciardo és Fernando Alonso sem.

Az első mért körre egyébként majdnem egy órát várni kellett, végül a listára felsorakozó 12 versenyző közül Carlos Sainz Toro Rossója zárt az élen 1:49.434-es idővel, melyet intermediate gumikon futott meg, még mielőtt újra eleredt volna az eső. Mögötte Danyiil Kvjat szintén a köztes gumikon fél másodperccel maradt el, majd Nico Rosberg fért még be a top3-ba, de a német csak az extrém eső gumikon autózott.

A legtöbb kör (15) Kimi Räikkönen neve mellé került, aki a hetedik helyen végzett - ő szintén nem használta az intereket.

Csúszkálásokból és pályaelhagyásokból volt bőven, de mindenki nagyon óvatos volt, így baleset nem történt.