2015. okt 09.

F1 Hülkenberg volt a legjobb a rövidre sikerült első edzésen

Az Orosz Nagydíj első szabadedzésén egy hatalmas olajfolt miatt a csapatok nem tudták saját programjukat futni, és nem csak a takarítás, de az utána megmaradó vizes pályarész alaposan megrövidítette az eredetileg 90 perces tréninget. Végül a leggyorsabb kör Nico Hülkenberg neve mellé került.

nico_hulkenberg.JPG

Borongós, de száraz időben kezdte programját a mezőny Szocsiban, viszont meglehetősen nagy késéssel. Ennek oka az volt, hogy még a reggeli órákban egy pályatisztító járműből nagy mennyiségű üzemanyag folyt ki az aszfaltra, és a takarítás miatt kereken 30 percet elvesztettek a csapatok és versenyzőik.

Ami a mezőnyt illeti, a Manornál ismét Roberto Merhi versenyezhet, mert Alexander Rossi GP2-es kötelezettségeinek tesz eleget ezen a hétvégén. Egy tesztpilóta is pályára gurulhatott: a Lotusnál Jolyon Palmer foglalhatta el ismét Romain Grosjean helyét.

A pálya a tisztítás után jó ideig használhatatlan volt, hiszen az aszfalt a 6-os és 10-es kanyar között még nagyon vizes volt, míg a többi részen száraz. Az installációs köröket intermediate gumikon teljesítették a pilóták, majd mindenki visszatért a boxba.

szocsi.JPG

Az első mért kör nagyjából a ötvenedik percben született meg, az erre a versenyre már új fejlesztésű Honda motort kapó Fernando Alonso jóvoltából. A spanyol már slickekre váltott, amikkel első nekifutásra 2:00.736-os idővel teljesített a versenynaptár harmadik leghosszabb pályáján, majd következő körében négy másodpercet javított.

További 10 percet kellett várni a következő „jelentkezőre”, aki a sauberes Marcus Ericsson volt. Az utolsó félórában sem igazán telt meg a oroszországi pálya, negyed órával a leintés előtt mindössze heten sorakoztak a köridőket jelző tabellán. A élen ekkor Max Verstappen 1:50.870-es körideje állt.

Először Alonso ment be 1:50 alá, miközben a két ferraris ugyanazon a helyen egy-egy kicsúszást mutatott be a közönségnek. Kimi Räikkönen meg is forgott, illetve Felipe Massa és Lewis Hamilton is átélt egy-egy meleg pillanatot, de mindenki megúszta hibáját.

A leggyorsabb kör tekintetében végül 1:44.355-nél állt meg az óra, mégpedig a force Indiás Nico Hülkenberg jóvoltából. Mögötte Nico Rosberg csak egy hajszállal maradt el, Hamilton viszont hibájának köszönhetően csak hetedik lett.

Harmadik helyen Vettel zárt, őt követte Sergio Pérez, Daniel Ricciardo és Carlos Sainz triója a legjobb hatban. Hamilton után még Bottas, Verstappen és Räikkönen fért be a top10-be.

A legtöbb időt Räikkönen és Alonso töltötte a pályán – mindketten 16 kört teljesítettek a megkurtított első szabadedzésen.