2010. ápr 06.

Magyar siker az angol Forma szériában

Az elmúlt hétvégén Magyar versenyző nyerte a Brit Formula Renault bajnokság idei első futamát Thruxtonban.

A Formula-1 egyik ugródeszkájának számító sorozatban, Kiss Pál Tamás immár második idényét kezdte meg, és rögtön a szezonnyitó esős futamon látványos versenyzéssel, a dobogó legfelső fokára állhatott, a második futamon pedig negyedik lett.

Ezzel az eredménnyel jelenleg a második helyen áll, (54 pont) a 18 éves Will Stevens mögött (60 pont)

Az 1991 májusában született Kiss Pál Tamás,  Formula-1-es versenyzők többségéhez hasonlóan, gokartozással kezdte versenyzői pályafutását.

1998. Rotax gokart magyar bajnok

2007-re ICA Junior gokart háromszoros magyar bajnok

Ezt követően 2008-ban, a Formula Renault 2000 svájci bajnokságában folytatta.

A saját autóval, és saját csapattal induló magyar pilóta Spa-ban debütált először, és a szezon hátralévő részében folyamatos fejlődést produkált.

Eredménye 2008-ban:

- Magyar Formula Renault Bajnokság: összetettben 2. hely

- Scvájci Formula Renault Bajnokság: összetetben 13. hely

2008 - Magyar Formula Renault Bajnokság, befejező 2. hely.
A profi háttér biztosításához azonban feltétlenül szükség volt némi segítségre. A magyar versenyzőt John Easton karolta fel, akinek segítségével lehetősége nyílott Nagy Britanniában egy Formula Renault alakulatnál három teszt erejéig bizonyítani. (John Easton a Mitsubishi Lancer csapatának tulajdonosa, és WRC-ben versenyezteti autóit)

Tamás jól vizsgázott a HiTech Junior csapatnál, így megkezdhette 2009-es idényét, immár a brit bajnokságban.

Silverstone-ba költözött, és az angol leckék mellett elkezdődött a kemény felkészülés csapatánál.

Legelső futama előtti teszteken Brands Hatch-ben, folyamatosan a legjobb tíz körüli időket futotta, ám végül a várt eredmény elmaradt.

Legelső futamán 19. illetve a 18. helyen végzett, az évet végül a 13. helyen zárta.

2010-re a HiTech, tulajdonos és névváltáson esett át, de Tamásra igényt tartott az ATECH Grand Prix-re keresztelkedett alakulat. A miskolci származású versenyző pedig rögtön az első versenyen meghálálta a bizalmat, és megszerezte első futamgyőzelmét a bajnokságban.